A piacterek térhódítása már évek, ha nem évtizedek óta folyamatosan növekszik. Egyre több szereplő van a piacon és a vásárlók is előszeretettel használják ezeket a felületeket. A statista.com kutatása szerint világszinten az online vásárlások 47%-a piactereken történt. Magyarországon még nincs ekkora hangsúly ezen az értékesítési formán, de a jövőben várhatóan tovább fog növekedni mind a meglévő piacterek részesedése, mind a verseny az újabb szereplők megjelenésével.
A legnagyobb hazai piactér, az eMAG négy év alatt tízszeresére növelte partnerei számát, már több mint 2000 értékesítő használja a rendszert. Az éves megrendelésszám pedig megduplázódott 2021-ben az előző évhez képest.
Az online kereskedelemben a többcsatornás értékesítés szerepe mára elengedhetetlenné vált. Az, hogy egy webáruház működteti a saját online boltját és esetleg futtat rá néhány hirdetést, nem elég a boldoguláshoz, a piacon ennél sokkal nagyobb a verseny. Az online-offline csatornák hibrid megoldásai és a social media felületek, live shopping lehetőségek bevezetése mind azt célozzák, hogy minél több értékesítési csatornán juthasson el a webáruház a potenciális vásárlókhoz. Ebben pedig a piactereknek óriási szerepük van. A magyar e-kereskedők számára az eMAG jelenti az egyes számú alternatívát, hiszen vitathatatlan piacvezető szerepe és a termékkínálat végtelensége révén bármilyen típusú webshop be tudja listázni hozzá a termékeit.
És hogy mik az előnyei?
- Elérést biztosít az óriási vevőkörnek, aki megfordul az eMAG-on nap mint nap
- Új vásárlók érhetőek el marketing költség nélkül Egy ismert online piactérhez való tartozás bizalmat ébreszt a vásárlóban
- Extra funkciók is rendelkezésre állnak, mint például a vásárlói értékelések
- Igénybe vehető az Easybox szállítási mód, mely kedvező áron érhető el, kizárólag eMAG kereskedők számára
Az eMAG-ról hallottam korábban jót is, rosszat is, kicsit kétkedve vágtunk bele, de nagyon bevált. Mostanra a forgalmunk 20%-a onnan érkezik, és igaz, hogy a jutalékukat ki kell termelni, viszont marketingre itt nem kell költenünk, így megéri. A termékek töltögetésével pedig szerencsére nincs dolgunk, a Webshippy rendszeréből ez meg van oldva.
JPK Trading, cosori.hu, fustmenteskandallo.hu
Persze, hátrányai is vannak.
- Magas jutalék
- Elvárások az eMAG részéről, például a kiszállítás gyorsaságára, számlázásra, ügyfélszolgálatra vonatkozóan
- A vásárlók számára sokszor nem egyértelmű, hogy honnan is rendel, így ha különböző értékesítőktől válogat, nem érti, miért több csomag érkezett, többszörös szállítási költséggel
- Az integráció nehézségei, átláthatóság a saját rendszer és az eMAG között, rendelések követése, készletszintek figyelése
- A rendelések teljesítése teljes mértékben az értékesítő feladata
Az utóbbi két problémát áthidalja, ha olyan fulfillment partnerrel dolgozol, akinek van már kiépített integrációja az eMAG-gal és átvállalja tőled a logisztikát.
A Webshippyvel kihozhatod a maximumot a piacteres értékesítésből, hiszen a két rendszert néhány kattintással összekötheted és a beérkező megrendelésekkel semmi dolgod nem lesz.
A Webshippynél élőben, azonnal látják a vásárlásokat és rögtön elkezdik összekészíteni a csomagokat. A 17 óráig beérkező rendeléseket még aznap átadják a vevőd által választott szállító partnernek, így másnap már kézbesítésre is kerülhet.
A Webshippy online felületére bármikor beléphetsz és élőben nyomon követheted a folyamatokat, naprakész visszajelzést kapsz a nálunk tárolt raktárkészletedről, amely az eMAG piactérre is automatikusan szinkronizálódik.